Ημερολόγιο όλων των Αγώνων και Εκδηλώσεων

Δευ Τρι Τετ Πεμ Παρ Σαβ Κυρ
1
2
3
4
5
7
8
9
10
11
14
15
16
17
18
19
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Σύλλογοι Μέλη Ομοσπονδίας

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ: 1 ος Αγώνας Δρόμου «Λούης Τίκας» (Ηλίας Σπαντιδάκης)

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΔΡΟΜΟΥ 13,3 ΧΛΜ

ΑΓΩΝΑΣ ΔΡΟΜΟΥ 1ος Αγώνας Δρόμου «Λούης Τίκας» (Ηλίας Σπαντιδάκης)
ΤΟΠΟΣ Διαδρομή: Μονή Αρκαδίου – Λούτρα – Μονή Αρσανίου 13,3 χλμ
ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ 6 Αυγούστου 2016
Συνδιοργάνωση:
Περιφέρεια Κρήτης
Δήμος Ρεθύμνου
Όμιλος Υπεραποστάσεων Κρήτης
Παγκόσμιο Συμβούλιο Κρητών
Πολιτισμική Κρήτη – Cultural Crete USA – Inc.
Με τη στήριξη Π.Σ.Α.Τ

ΤΡΕΙΣ ΠΡΩΤΟΙ ΑΝΔΡΕΣ
Ονοματεπώνυμο Έτος Γέν. Σύλλογος / Πόλη / Χωριό Επίδοση
1. Καμπιτάκης Μίλτος 1967 Ο.Φ.Η. 45:10
2. Ψωράκης Γεώργιος 1967 Ρέθυμνο 49:11
3. Καμπαξής Παντελής 1968 Σ.Μ.Κ. 50:13

ΤΡΕΙΣ ΠΡΩΤΕΣ ΓΥΝΑΙΚΕΣ
Ονοματεπώνυμο Έτος Γέν. Σύλλογος / Πόλη / Χωριό Επίδοση
1. Τσούτσια Ουρανία 1963 ΣΔΥ Αθήνας 1:01:35
2. Σαββάκη Εμμανουέλα 1972 Ναυτικός Όμιλος Ιεράπετρας 1:02:41
3. Κεληδάκη Ευαγγελία 1979 Ρέθυμνο 1:04:06

ΤΡΕΙΣ ΠΡΩΤΟΙ ΒΕΤΕΡΑΝΟΙ 40-49 ΕΤΩΝ
Ονοματεπώνυμο Έτος Γέν. Σύλλογος / Πόλη / Χωριό Επίδοση
1. Κεχαγιάς Χρήστος 1975 Run Free 50:51
2. Simon Motner 1972 52:35
3. Κατσίκης Αντώνης 1970 Σ.Μ.ΑΧΑΪΑΣ Φειδιππίδης 53:08

ΤΡΕΙΣ ΠΡΩΤΟΙ ΒΕΤΕΡΑΝΟΙ 50-59 ΕΤΩΝ
Ονοματεπώνυμο Έτος Γέν. Σύλλογος / Πόλη / Χωριό Επίδοση
1. Kumar Krishan 1966 Σ.Δ.Υ. Ρεθύμνου 54:39
2. Μπιτζές Δημήτριος 1961 Σ.Μ. Κρήτης 56:42
3. Σπέρτος Αντώνης 1966 Ρέθυμνο 57:44

ΤΡΕΙΣ ΠΡΩΤΟΙ ΒΕΤΕΡΑΝΟΙ 60 ΕΤΩΝ ΚΑΙ ΑΝΩ
Ονοματεπώνυμο Έτος Γέν. Σύλλογος / Πόλη / Χωριό Επίδοση
1. Σπυριδάκης Γεώργιος 1955 Ε.Ο.Σ. Μοιρών 1:08:37
2. Αβραμάκης Ιδομενέας 1951 Ο.Υ. Κρήτης 1:11:49
3. Ζησιμόπουλος Κώστας 1956 Σ.Δ.Υ. Ρεθύμνου 1:13:58

ΓΕΝΙΚΗ ΚΑΤΑΤΑΞΗ
Ονοματεπώνυμο Έτος Γέν. Σύλλογος / Πόλη / Χωριό Επίδοση
1. Καμπιτάκης Μίλτος 1967 Ο.Φ.Η. 45:10
2. Ψωράκης Γεώργιος 1967 Ρέθυμνο 49:11
3. Καμπαξής Παντελής 1968 Σ.Μ. Κρήτης 50:13
4. Κεχαγιάς Χρήστος 1975 Run Free 50:51
5. Simon Motner 1972 52:35
6. Κατσίκης Αντώνης 1970 Σ.Μ.ΑΧΑΪΑΣ Φειδιππίδης 53:08
7. Λαχνιδάκης Δημήτριος 1970 Σ.Δ.Υ. Ρεθύμνου 53:51
8. Kumar Krishan 1966 Σ.Δ.Υ. Ρεθύμνου 54:39
9. Καπελάκης Γεώργιος 1974 Ο.Υ. Κρήτης 56:02
10. Κανακάκης Γεώργιος 1976 Σ.Δ.Υ. Ρεθύμνου 56:15
11. Μπιτζές Δημήτριος 1961 Σ.Μ. Κρήτης 56:42
12. Σπέρτος Αντώνης 1966 Ρέθυμνο 57:44
13. Καλούδης Δήμος 2000 Ρέθυμνο 59:16
14. Σπαντιδάκης Ευάγγελος 1971 Ρέθυμνο 59:18
15. Παλάσσης Νίκος 1995 Σ.Δ.Υ. Ρεθύμνου 59:35
16. Κληρονομάκης Μανώλης 1958 Παλαιοχώρα Χανίων 59:49
17. Νταβιγλάκης Ζαχαρίας 1976 Ρέθυμνο 59:57
18. Modrok Alfred 1960 Γερμανία 1:00:00
19. Χατζηφώτης Σπύρος 1982 1:01:23
20. Τσούτσια Ουρανία 1963 Σ.Δ.Υ. Αθηνών 1:01:35
21. Αϊβαλιώτης Παναγιώτης 1967 Σ.Δ.Υ. Θεσσαλονίκης 1:01:50
22. Χαραλαμπίδης Βασίλειος 1983 Αθήνα 1:02:03
23. Νικολιδάκης Γεώργιος 1974 Σ.Δ.Υ. Ηρακλείου 1:02:16
24. Σαββάκη Εμμανουέλα 1972 Ναυτικός Όμιλος Ιεράπετρας 1:02:41
25. Σπυρόπουλος Κώστας 1967 Σ.Δ.Υ. Ρεθύμνου 1:02:44
26. Μυλωνάς Χρήστος 1974 Α.Σ. Άρης Θεσσαλονίκης 1:03:18
27. Παχάκης Γεώργιος 1958 Ο.Υ.Κρήτης, Αρχάνες 1:03:19
28. Βαρούχας Περικλής 1974 Άδελε Ρεθύμνου 1:03:34
29. Αποστολάκης Δημήτριος 1980 Ρέθυμνο 1:03:41
30. Μυστράκης Ελευθέριος 1980 Σ.Δ.Υ. Ρεθύμνου 1:03:43
31. Λεωνίδου Βασίλειος 1983 Μαγνησία Ρεθύμνου 1:03:49
32. Κεληδάκη Ευαγγελία 1979 Ρέθυμνο 1:04:06
33. Σπαντιδάκης Ιωάννης 1998 Γ.Σ. Κερατσινίου 1:04:57
34. Φιλόπουλος Σόλων 1963 Σ.Δ.Υ. Αθηνών 1:05:28
35. Καλούρης Αντώνης 1966 Ο.Υ.Κρήτης 1:05:55
36. Σωμαράκης Μύρων 1969 Σ.Μ.Κρήτης 1:06:40
37. Κοτζαμπουζούκης Κώστας 1960 Σ.Δ.Υ. Ρεθύμνου 1:06:40
38. Κριαρά Σοφία 1965 Σ.Δ.Υ. Χανίων 1:07:06
39. Φιλοπούλου Ίρις 1993 Σ.Δ.Υ. Αθηνών 1:07:15
40. Ξεβελονάκης Ευάγγελος 1961 Σ.Δ.Υ. Ρεθύμνου 1:08:33
41. Σπυριδάκης Γεώργιος 1955 Ομάδα Δρομέων Μεσαράς 1:08:37
42. Βαρούχας Νίκος 1969 Ρέθυμνο 1:08:44
43. Ξερουδάκης Αριστείδης 1975 Ατσιπόπουλο Ρεθύμνου 1:08:53
44. Βουργαρέλης Αντώνης 1980 Ρέθυμνο 1:09:13
45. Μανιουδάκη Καμήλα 1972 Φρατζεσκιανά Μετόχια 1:10:13
46. Ιερονυμάκης Κώστας 1962 Ε.Ο.Σ. Μοιρών 1:10:37
47. Αβραμάκης Ιδομενέας 1951 Ο.Υ.Κρήτης 1:11:49
48. Ανδρουλιδάκης Ανδρέας 1965 Psiloritis Race 1:11:57
49. Γραμματικάκη Μαρία 1997 Αγιά Μυλοποτάμου 1:12:12
50. Γιαννακάκης Νίκος 1972 1:12:57
51. Ζησιμόπουλος Κώστας 1956 Σ.Δ.Υ. Ρεθύμνου 1:13:58
52. Κωνσταντάκης Γεώργιος 1958 Ο.Υ.Κρήτης 1:14:46
53. Συριανόπουλος Γαβριήλ 1975 1:15:43
54. Καραγιάννη Μαριάννα 1964 1:15:45
55. Βέτι Φλώρα 1965 Αλβανία 1:15:50
56. Χναράκης Γεώργιος 1975 Ο.Υ.Κρήτης 1:16:56
57. Τσιτσιδάκης Μιχαήλ 1983 Χωραφάκια Χανίων 1:20:42
58. Τσιτσιδάκης Νίκος 1980 Χωραφάκια Χανίων 1:20:43
59. Ασουμανάκης Κώστας 1986 Σ.Δ.Υ. Ρεθύμνου 1:22:22
60. Ηλιάκης Μανώλης 1979 Μαρούσι Αττικής 1:26:12
61. Χαρούδη Κυριακή 1956 Σ.Δ.Υ. Ρεθύμνου 1:26:50
62. Θεοδόσης Παναγιώτης 1956 Σ.Δ.Υ. Ρεθύμνου 1:29:56
63. Πλουμή Αργυρώ 1954 Ζωνιανά Ρεθύμνου 1:33:22

Ο Ο.Υ. Κρήτης ευχαριστεί τους συνδιοργανωτές για την οργάνωση και φιλοξενία, την Αστυνομία Ρεθύμνου, τους Εθελοντές Σαμαρείτες Ρεθύμνου, το ΕΚΑΒ, τον Ιατρό του αγώνα, τους ανώνυμους εθελοντές, τους χορηγούς, τους Πολιτιστικούς Συλλόγους Αμνάτου, Κυριάννας, Λούτρων, την Ι.Μ. Αρκαδίου και Αρσανίου, και όλους τους συμμετέχοντες δρομείς και πεζοπόρους που τίμησαν τον Ηλία Σπαντιδάκη (Λούη Τίκα) καταγωγής από το χωριό Λούτρα Ρεθύμνου.
Ο έφορος αγώνων Ο.Υ.Κρήτης, Παντατοσάκης Ιωάννης, 6972865015


03


 

Αναζήτηση

Εγγραφή Newsletter

Σύνδεση Facebook

fb-1-un

Αθλητισμός για Όλους

1-3-5-1-eoslmay-a

Μέλος της Παγκόσμιας & Ευρωπαϊκής Ομοσπον. F.I.S.p.T. & U.E.S.p.T.

FISpT logo

uespt-union-europeen-sports-pour-tous

Αθλητισμός για Όλους

Συνεργαζόμενοι Φορείς

EOSLMA-Y 250X100-eng 001